Az Ovifoci legfőbb célja, a gyermekek sokoldalú mozgáskultúrájának, fejlesztése, a sportolás megszerettetése, a tehetségek felfedezése és egyesületekbe történő közvetítése. A gyermekközösségek kohéziójának erősítése az együvé tartozás életérzésének átélése, az egészséges élet megalapozása és a mozgás megszerettetése. Jó kapcsolatot ápolunk a Földesi Sport Egyesülettel, a Sárréti térség többi csapatával.

Fontos cél, hogy lehetőséget biztosítsunk minél több gyermeknek, hogy felfedezze a labdarúgás nyújtotta sportolás örömét és jótékony hatásait.

A szövetség szerint a legjobb módja, hogy új játékosokat vonzzon a sporthoz, ha hozzáférési lehetőséget adunk nekik a labdarúgáshoz a saját környezetükben, bármely korosztály számára, fizikai állapotuktól függetlenül. Ezt óvodánk minden évben biztosítja.

A program nem titkolt elsődleges célja, a magyar labdarúgás utánpótlásának bővítése, a gyermeklabdarúgás népszerűsítése, a tehetséges gyermekek felfedezése, figyelemmel kísérése, kiválasztása, valamint a Fair Play (korrekt, becsületes játék) szellemiség és magatartásforma népszerűsítése.

A képesség- és mozgáskoordinációs fejlesztés feladata:

• Az óvodáskorú gyermek testi fejlődésének harmonikus, összerendezett mozgásfejlődésének elősegítése.
  • A társakkal végzett együttmozgás tapasztalatainak gazdagításával a gyermek én-határainak, a másik észlelésének, az önfegyelem, alkalmazkodás, kooperáció képessége fejlődésének elősegítése.
  • Az együtt játszás örömének megélése.
  • A természetes mozgásigény fenntartása, a mozgásigény kielégítése.
  • A mozgás megszerettetése.
  • A mozgásszint fejlesztése.
  • A FAIR PLAY alapelveinek megismerése, gyakorlása a gyermeki sajátosságok figyelembevételével.

Módszerek:

Az óvodában alkalmazott módszerek főként a gyermekek tevékenykedtetésére épülnek, alkalmazkodnak a gyermekek fejlettségéhez, egyéni – és életkori sajátosságaihoz.

• A FAIR PLAY alapelveinek megismerése a gyermeki sajátosságok figyelembevételével.
  • A FAIR PLAY alapelveinek elsajátítása a gyermeki sajátosságok figyelembevételével.
  • A FAIR PLAY alapelveinek gyakorlása és ellenőrzése a gyermeki sajátosságok figyelembevételével.
  • Gyakorlatirányítás módszere:            Játékos gyakorlatirányítás

Utasításra történő gyakorlatirányítás

Utánzás

• Ismeret – és tapasztalatszerzés élmények, újabb ismeretek nyújtásával.
  • Tapasztalatok megbeszélése, következtetések levonása, összefüggések megállapítása, összehasonlítás, általánosítás.
  • Buzdítás, ötletadás, segítségnyújtás, értékelés
  • Mikrocsoportos, egyéni és frontális feladatok végzése, együttműködést kívánó, közösségformáló tevékenységek, kooperatív tanulási technikák alkalmazása.
  • Szokásformálás, gyakoroltatás.
  • Folyamatos motiváció a figyelem fenntartása érdekében.
  • Szemléltetés, bemutatás, beszélgetés, magyarázat, buzdítás, dicséret, gyakorlás, ellenőrzés

Elvárt eredmények:

Szeretnénk, ha a gyermekek a foglalkozásoknak köszönhetően,

• Megélnék a mozgás, csapatjáték, futball örömét,
  • Megszeretnék, fokozódna a mozgás, futball iránti szeretetük,
  • Az egészséges életmód fontos részeként tekintenének a mozgásra (labdajátékokra)
  • A gyermekekben rejlő egyéni készségek, képességek kibontakoznának, fejlődnének (Koordinációs és kondicionális képesség, alap állóképesség, kitartás, figyelem, erőnlét, ügyesség, gyorsaság, szociális, testi lelki, anyanyelvi képességek…)
  • Kielégülne nagyfokú mozgásigényük,
  • Egy összetartó közösség, csapat tagjaivá válnának,
  • Megismerkednének a különböző labdajátékokkal, a lehetőségekkel,
  • Elsajátítanák az ovi foci szabályait, és betartanák azt.
  • A FAIR PLAY alapjait elsajátítanák és alkalmazni tudnák.
  • Részt vennének közös tornákon.