Rákóczi új óvoda
Óvoda logó

Földes, egy Hajdú-Bihar megyében található nagyközség. Településünkön az óvodai nevelésnek már több mint 100 éves múltja van. Kállay László földesi földbirtokos 1904-ben nagylelkű alapítványával felépítette a ma is óvodaként funkcionáló Kállay úti telephely óvodát és földbirtokának jövedelmét végrendeletében a községnek adományozta többek között kisdedóvás céljaira. Büszkén viseljük a Kállay László Óvoda nevet, méltóképpen megemlékezve az óvoda egykori alapítójára.

Gyermekcsoportjainkban szakmailag jól képzett, lelkes szakemberek látják el a nevelőmunkát. Minden dolgozóra jellemző a határtalan gyermekszeretet, a tolerancia, sokoldalúság és az együttműködési készség. Intézményünk légköre barátságos, érzelmi biztonságot nyújtó.

Célunk, hogy a családi nevelést kiegészítve – egyéni bánásmóddal, differenciált képességfejlesztéssel, az eltérő fejlődési ütem figyelembe vételével segítsük a gyermekek egészséges, harmonikus fejlődését. A gyermekek egyéniségét, érdeklődését, adottságait, sajátosságait tiszteletben tartjuk, és mindemellett tudatosan neveljük, fejlesztjük őket. Arra törekszünk, hogy lélekben és testben is egészségesek legyenek óvodásaink.

Nevelőmunkánkat a nevelőközösség által kidolgozott Pedagógiai Program alapján végezzük. Programunk sajátossága, hogy értéket közvetít. Humanista, együttműködésre, segítségadásra, toleranciára, önérvényesítésre, alkalmazkodásra ösztönöz. Értéket hoz létre, a gyermek személyiségéből az erősségeit, az egyénit bontja ki. Nevelő munkánkban nagy hangsúlyt kap a gyermekeket körülvevő természeti, társadalmi környezet megismerésére és védelmére nevelés a hagyományok őrzése, ápolása, az egészséges életszemlélet kialakítása, a gyermeki személyiség teljes kibontakoztatása. Különös figyelmet fordítunk az erkölcsi nevelésre, az egészséges életmód, és a környezettudatos magatartás szokásainak alakítására. Az intézményes keretek között folyó nevelésünk legfőbb célja az életre nevelés, az élet szeretetére és annak minél teljesebb megélési képességére nevelni a gyermekeket.

A játékot nagyon fontosnak tartjuk, biztosítjuk a szabad játék feltételeit. Élményekben gazdag óvodai életet biztosítunk, melyben a gyermekek érzelmileg, szociálisan és értelmileg gazdagodnak, képességeik kibontakoznak.

Óvodánk két telephelyen, hat csoporttal működik. 2020. márciusában vehettük ismét bírtokba a szép, új, minden igényt kielégítő Rákóczi úti székhely óvodánkat, ahol a 4 óvodai csoport, a főzőkonyha mellett a bölcsőde is helyet kapott. Óvodásainkat harmóniát árasztó színek, formák, anyagok veszik körül. A gyermekek által használt tárgyi felszerelések számukra hozzáférhető módon, biztonságosan vannak elhelyezve Udvaraink rendezettek, különféle mozgásfejlesztő játékok várják a gyermekeket, amikkel biztosítjuk az egészséges mozgásfejlődést, a mozgásigényük kielégítését.

Fontosnak tartjuk a szülőkkel való kölcsönös tiszteleten, együttműködésen alapuló pozitív viszony kialakítását, hogy a gyermekeink 6 – 7 éves korukra jussanak el a megfelelő testi és szellemi képességek birtokában az iskolai beilleszkedéshez és a tanuláshoz szükséges fejlettségi szintre. Mindent megteszünk azért, hogy a ránk bízott gyermekek nyugodt, barátságos, szeretetteljes légkörben, boldogan töltsék gyermekéveiket óvodánkban. Széleskörű külső kapcsolatainkra is a jó partnerség a jellemző. Minden lehetőséget megragadunk, melyekkel minél élménydúsabbá, érdekesebbé, változatosabbá, biztonságosabbá tehetjük óvodásaink mindennapjait.

Hagyományainkat, értékeinket megtartva, de folyamatosan megújulva végezzük nevelő – fejlesztő munkánkat, gyakoroljuk szeretett hivatásunkat.

A Kállay László Óvoda dolgozói