Az alapítvány neve, elérhetősége: A Földesi Óvodásokért Alapítvány (székhely: 4177 Földes, Rákóczi utca 11.)

Adószáma: 18558728-1-09

Az alapítvány elnöke: Veres Gáborné Kuratóriumi tagok: Patainé Karacs Judit és Kovácsné Szabó Csilla

A Földesi Óvodásokért Alapítványt óvodai dolgozók és szülők hozták létre az óvodában folyó nevelőmunka támogatására.

Az alapítvány célja: Segítse az óvodai nevelés-oktatás színvonalának emelését a földesi óvodában.

Tevékenységei közül legfontosabb a nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés és az ezzel összefüggő tárgyi, személyi feltételek megteremtésének javítása Földes községben.

Hagyományosan támogatott formák:

Változatos események, tevékenységek, eszközök, egyéb tárgyi dolgok beszerzésének támogatása az alapítványon keresztül, mely a lehető legjobban elősegíti a földesi óvodáskorú gyermekek óvodai nevelését – fejlesztését. Pl.

• Vojtina Bábszínházi bérlet vásárlása, a bábszínházba történő utazás támogatása.
  • Sárréti Lovardába történő látogatás támogatása.
  • Az óvodában megszervezett “tiszta forrásból” merítkező, igényes zenés, táncos műsorok megszervezése.
  • Karácsonyi játékvásárlás a csoportok részére.
  • Olyan fejlesztések, tárgyi beszerzések támogatása, ami az óvoda költségvetéséből nem valósítható meg. (pl. laminált padló lerakása, csoportszobákra redőnyök felszereltetése, óvodai udvari játékeszközök beszerzése)
  • Két évenként óvodai alapítványi bál szervezése.

Az alkalmazotti körnek szakmai továbbképzés szervezése.